KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344211
*
nr 934 4211
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, Gunnar Nordström (f. 1921), Gamla Stan, 45 x 37
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:52:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 13:44:02
1
100 kr
5/1 19:56:47
2
250 kr
6/1 00:38:43
3
500 kr
12/1 19:34:12
4
350 kr
12/1 19:34:13
3
400 kr (Budbetjänt)
12/1 19:37:21
4
450 kr
12/1 19:37:21
3
500 kr (Budbetjänt)
12/1 19:39:44
4
600 kr
12/1 19:43:56
3
Vinnande bud
12/1 19:47:44
4
800 kr
12/1 19:47:44
3
(budbetjänt)
12/1 19:49:01
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan gunnar nordström olja oljemålning oljemålningar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Gunnar Nordström
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4211
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, Gunnar Nordström (f. 1921), Gamla Stan, 45 x 37
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 13:44:02 | 1 | 100 kr |
5/1 19:56:47 | 2 | 250 kr |
6/1 00:38:43 | 3 | 500 kr |
12/1 19:34:12 | 4 | 350 kr |
12/1 19:34:13 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:37:21 | 4 | 450 kr |
12/1 19:37:21 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:39:44 | 4 | 600 kr |
12/1 19:43:56 | 3 | Vinnande bud |
12/1 19:47:44 | 4 | 800 kr |
12/1 19:47:44 | 3 | (budbetjänt) |
12/1 19:49:01 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan gunnar nordström olja oljemålning oljemålningar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48